logo

logo



WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

SSW RONDO na Facebooku
IMAFPL na Facebooku


SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


W dziedzinie ochrony
Artykuł dodany 15 Październik 2007 przez Piotr Witkowski
Rok szkolny rozpoczął się już na dobre, kolejni uczniowie Elitarnego Studium Służb Ochrony „Delta” rozpoczęli nowy semestr nauczania. Ta 2-letnia Szkoła Policealna kształci przyszłych pracowników i kierowników formacji ochronnych. Obok typowych zawodowych przedmiotów nauczania szkoła w swym programie zawiera obszerny blok zajęć praktycznych z samoobrony i technik interwencyjnych. Stawianie na sprawność i umiejętności z zakresu technik interwencji jest dobrą inwestycją na przyszłość. W branży ochrony osób i mienia potrzeba przede wszystkim ludzi sprawnych, wyszkolonych, umiejących korzystać ze swoich uprawnień. Moje dość spore doświadczenie w zakresie nauki stosowania środków przymusu bezpośredniego w oparciu o obowiązujące przepisy prawne wykorzystałem do sporządzenia solidnego rozkładu zajęć. Uczniowie rozpoczynają naukę od opanowania podstawowych padów, poznają uderzenia i kopnięcia oraz obrony przed nimi. W następnej fazie uczą się technik transportowych a przy okazji podstawowych dźwigni. Kolejnym etapem jest obezwładnianie osoby, stosowanie kajdanek i wykonywanie czynności z tym związanych. W następnych semestrach na bazie nabytych już podstawowych umiejętności rozpoczyna się nauka posługiwania się pałką typu Tonfa, a także współdziałania z partnerem w sytuacjach zagrożenia oraz ujęcia osoby. Kształtując ten rozkład brałem pod uwagę stopień opanowanego materiału z przepisów oraz narastający stopień trudności wykonania poszczególnych technik, brałem pod uwagę również bezpieczeństwo fizyczne ćwiczących. System tego rozkładu sprawdziłem już wcześniej – pilni uczestnicy nabywają duży zakres umiejętności, w sytuacji zagrożenia potrafią się obronić a także skutecznie stosują dostępne im środki. Prowadzone przeze mnie zajęcia w Bydgoszczy i Inowrocławiu odbywają się w odnowionych salach sportowych z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego oraz atrap różnego rodzaju niebezpiecznych narzędzi – szkoda tylko, że sale te nie są wyposażone jeszcze w specjalistyczną matę tak jak sale szkolne „Delty” w Koninie czy Włocławku – podobno sytuacja ta ma się niebawem zmienić. Wyrównanie standardu wyposażenia z pewnością przyczyni się do łatwiejszego przyswajania niektórych specjalistycznych umiejętności. Więcej o „Delcie” na stronie internetowej www.deltasc.com.pl .






Ju Jitsu i Karate
Artykuł dodany 7 Październik 2007 przez Piotr Witkowski
Po raz jedenasty w dniu 06 października br. w Słupsku odbyła się Gala Sportów Walki. Tym razem zostałem powołany zarówno do sędziowania Mistrzostw Polski Seniorów Kobiet i Mężczyzn Ju Jitsu Kata Parami, jak i do Turnieju Karate. W przeddzień zawodów odbyło się szkolenie oraz narada sędziów ju jitsu, w której uczestniczyłem. Dnia następnego sędziowałem część zawodów Karate a także wdrażałem się do sędziowania konkurencji kata parami w ju jitsu. Doświadczenie zdobyte podczas konsultacji sędziowskich na zawodach tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Polski z pewnością przyda się na gruncie prowadzenia zajęć w macierzystym klubie. Gala Sportów Walki miała oprócz rywalizacji sportowej, jak zwykle zresztą, bardzo uroczystą oprawę - otwarcia zawodów, wręczania trofeów dla zwycięzców poszczególnych konkurencji a także pamiątkowych odznaczeń przyznanych przez Polską Akademię Ju Jitsu , pucharów i statuetek ufundowanych przez organizatora dla działaczy i osób wspierających organizację tej cyklicznej imprezy. W zawodach karate wystartował tylko jeden reprezentant Inowrocławskiego Klubu Karate Krzysztof Pakulski, zdobywając po dobrym występie trzecie miejsce w konkurencji Kata mężczyzn 3kyu – dan.





Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan WSKA 2007
Artykuł dodany 26 Wrzesień 2007 przez Piotr Witkowski
Też tam byłem … i od arbitrów międzynarodowych sędziować się uczyłem. Jako sędzia pomocniczy – powołany w ostatniej chwili zasiliłem skład sędziowski Mistrzostw Świata w Karate Shotokan, które odbyły się po raz pierwszy w Polsce i to w Bydgoszczy. Sprawnie i sprawiedliwie działająca machina sędziowska sprawiła, że zawody odbywały się bez przestojów i protestów. Niewiele też było drobnych kontuzji. Nie obyło się jednak bez złośliwości rzeczy martwych - jedynie czujność sędziów oraz szybka reakcja organizatorów pozwoliła na błyskawiczne usunięcie defektu podestu pod matą, na której toczyły się walki. Polska jako gospodarze zawodów od strony sportowej wykorzystała swoją wielką szansę. Nasza narodowa reprezentacja - występując w najliczniejszym składzie zdystansowała inne ekipy narodowe. W rywalizacji medalowej, zdobywając ich 19 wyprzedziliśmy Włochy (9 „krążków”), Austrię i Anglię (po 8 ) – pełna informacja o wynikach mistrzostw pod adresem:
www.karate-bushido.pl/wska/wyniki.php . Niestety naszemu klubowemu koledze Piotrowi Wrońskiemu nie powiodło się – jeszcze nie tym razem, były to jego pierwsze zawody tej rangi. Myślę, że mimo waleczności zapłacił przysłowiowe frycowe. W pojedynkach indywidualnych jedną walkę wygrał, następną przegrał i odpad. W kumite drużynowym kadetów przegraliśmy z Rosją; przegrał też Piotr. Rosja pokonała jeszcze dwie inne reprezentacje, zwyciężając konkurencję i zostając drużynowym Mistrzem Świata. Zawody oglądała liczna grupa kibiców z Inowrocławia.







Nowa sekcja IKSK Ju Jitsu
Artykuł dodany 21 Wrzesień 2007 przez Piotr Witkowski
Miś na fotce dla młodych Miś–trzów, mottem tego artykułu. Żartobliwie, ale ze szczerymi życzeniami, aby Ci nowi adepci sztuk walki wytrwali w sekcji aż do stopnia mistrzowskiego i dłużej. Nabór do sekcji ju jitsu Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate rozpoczął się z początkiem września br. i będzie trwał do końca miesiąca. Już teraz można powiedzieć, że sekcja będzie się rozwijać, gdyż zapał do pracy w poszczególnych grupach wiekowych jest duży. Zajęcia Ju Jitsu jak i pokrewnych japońskich sztuk walki odbywają się zgodnie z tradycyjnym ceremoniałem i towarzyszącymi maksymami: uprzejmości, czystości, pilności i wytrwałości. Program nauczania jest bardzo obszerny i wcale nie łatwy, ale wytrwali dadzą sobie z pewnością radę. Przez cały okres treningowy będziemy pracować nad poprawą sprawności fizycznej. Pierwszym etapem przed poznaniem podstawowych rzutów i dźwigni jest opanowanie padów, przewrotów, a także podstawowych ciosów i kopnięć oraz obron przed nimi. Okres ten zakończy się egzaminem technicznym na pierwszy stopień uczniowski w ju jitsu.





Zgrupowanie z C. Fugazza
Artykuł dodany 10 Wrzesień 2007 przez Piotr Witkowski
Już po raz XVI Shihan Carlo Fugazza, uczeń Shihana Shirai, były trener kadry narodowej Włoch przyjechał do położonego 70 km na wschód od Berlina Eberswalde, aby nauczać kata. Zarówno sam nauczyciel jak i jego lekcje to niepowtarzalne zjawisko w świecie karate.
W zgrupowaniu tym uczestniczyli już po raz trzeci karatecy z Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate. Ćwiczyliśmy kata z grupy Bassai, Kanku oraz Gankaku pod kątem interpretacji poszczególnych ruchów z zastosowaniem w samoobronie. Tym razem Maestro Fugazza poświęcił dużą część treningu na ćwiczenie kombinacji kihon i stosowanie ich w pojedynku z partnerem, przemieszczanie się oraz ich rytmiczne i dynamiczne wykonywanie. Mistrz podkreślał, że systematyczne treningi tej formy, zwłaszcza z przemieszczaniem się w różnych kierunkach powinny być podstawą do budowania skuteczności w walce z przeciwnikiem. Słowa uznania i podziękowania za stronę organizacyjną i gościnność należą się gospodarzowi zgrupowania mistrzowi Stefanowi Panka.




strony: 1 2 3 4