logo

logo



WYMAGANIA EGZAMINACYJNE

loga

KONTAKT

Piotr Witkowski
tel. 608 728 982
piotrwitkowski59@gmail.com

SSW RONDO na Facebooku
IMAFPL na Facebooku


SKLEP BOKKEN - akcesoria do sztuk walki
AKTUALNOŚCI / ROK: 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007


Na zawodach w Holandii
Artykuł dodany 21 Kwiecień 2008 przez Piotr Witkowski
Tym razem postanowiłem napisać krótki reportaż o niełatwej pracy sędziów zawodów Karate.

Aby zawody mogły przebiegać bezpiecznie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby werdykty były trafne i sprawiedliwe dla zawodników ważne jest właściwe wyszkolenie i dobór sędziów. Dobre kierowanie składem sędziowskim oraz poprowadzenie odpowiedniego instruktażu przez Sędziego Głównego ma ważne znaczenie dla przebiegu zawodów, a kiedy sędziują zawody sędziowie związani na co dzień z różnymi stylami to jest to nie lada sztuką.

Właśnie na tego typu zawodach z kolegami klubowymi Arkadiuszem Padniewskim i Maciejem Wawrzyniakiem miałem okazję sędziować. Zawody odbyły się 19 kwietnia br. w Stadskanaal i miały wysoką rangę - były to Otwarte Mistrzostwa Północnej Holandii w Karate Wszystkich Styli. Sędziowie to z reguły byli zawodnicy i instruktorzy, posiadający stopnie mistrzowskie i duże doświadczenie w uprawianym przez siebie stylu. Na tych zawodach musieli skorygować wcześniej nabyte nawyki i myślę, że dobrze im się to udało. Inne trudności z jakimi zwykle spotykają się sędziowie to szybkość prowadzonych akcji - ich koncentracja na wychwytywaniu szczegółów musi być wtedy maksymalna. Należy również pamiętać, że nie da się z każdej pozycji zobaczyć wszystkich technik a do tego dochodzi jeszcze presja kibiców, którzy często „widzą” to co chcieliby zobaczyć - z tym też sędziowie na tych zawodach musieli sobie radzić. Pomimo dużej liczby startujących zawodników mistrzostwa przebiegały sprawnie a nieliczne kontuzje można było policzyć na palcach jednej ręki co przy tak dużej różnorodności stylowej (karate shotokan, kyokushin, Taekwondo, Kempo, Kung fu) jest dużą zasługą zdecydowanego egzekwowania przez sędziów obowiązujących przepisów stosowania technik bezpiecznych i kontrolowanych. W trakcie zawodów przeprowadziłem krótki wywiad z sędzią Głównym Zawodów Badem Zende – zapytałem o ocenę sędziowania sędziów z Polski. B. Zende pochwalił naszą pracę – zauważył duże umiejętności nabyte w innych organizacjach i umiejętne ich stosowanie do regulaminu na zawodach wszechstylowych. Wyraził również duże uznanie dla organizatora zawodów Rudolfa Heijne, który również nie zapominał o trudzie sędziów – odpowiednio zorganizował narady, posiłek w przerwie oraz kwiaty na zakończenie, w podziękowaniu właśnie dla sędziów - jest to już tradycją tych zawodów. Nasz udział sędziowski w tych zawodach został zauważony i doceniony a start naszych zawodników tym bardziej, gdyż odnieśli znaczące zwycięstwa i aż dziewięć razy stawali na podium – ich wyniki w informacji na stronie klubowej www.ikskarate.com a na zamieszczonych zdjęciach migawki z „sędziowskiego” dnia.







Dla poprawy skuteczności i bezpieczeństwa
Artykuł dodany 16 Kwiecień 2008 przez Piotr Witkowski
Odpieranie czynnej napaści, pokonywanie czynnego oporu, przeciwdziałanie niszczeniu lub kradzieży mienia oraz konieczność obezwładnienia osoby w związku ze zmuszeniem jej do wykonania polecenia to przypadki stosowania przez uprawnione podmioty pałki obronnej wielofunkcyjnej typu „Tonfa”. Praktyka i doświadczenia wskazują, że pałka ta posiada przewagę w zakresie bezpieczeństwa, skuteczności oraz wszechstronności nad innymi rodzajami pałek. Budowa oraz rodzaj materiału, z którego jest ona wykonana sprawiają, że można ją wykorzystywać w sytuacjach, w których inne pałki nie sprawdzają się. Wprowadzenie nowego rodzaju pałki w większości służb porządkowych podyktowane było wzrostem oraz brutalizacją czynów przestępczych z jednej strony, a oczekiwaniami na poprawę bezpieczeństwa i skuteczności działań tych służb z drugiej strony. To, na ile w praktyce udaje się urzeczywistniać oczekiwania stron, zależy od samych użytkowników pałki, od tego w jakim stopniu opanują prezentowany im materiał szkoleniowy oraz w jakim stopniu zechcą go doskonalić w okresie służby. Poniżej prezentuję kilka fotek z zajęć prowadzonych przeze mnie dla Straży Miejskiej w Inowrocławiu oraz ze szkolenia w Ogólnopolskiej Sieci Szkół „Delta”, tym razem we Włocławku. Już niebawem prezentacja skuteczności „Tonfy” w dziale Filmy.

  
  

  
  


Wybory Zarządu IKSK
Artykuł dodany 31 Marzec 2008 przez Piotr Witkowski
W dniu 26 marca odbyło się Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate. Wzięło w nim udział 34 pełnoprawnych Członków Klubu. Po serii sprawozdań i uzyskaniu przez ustępujący Zarząd absolutorium przystąpiono do wyboru nowych władz. Spośród 16 kandydatów do Zarządu IKSK największym poparciem cieszyli się instruktorzy klubu Mariusz Kaczmarek, Arkadiusz Padniewski oraz moja osoba. A oto ostateczne wyniki wyborów: Prezes - Piotr Witkowski, Wiceprezes – Mariusz Kaczmarek, Wiceprezes – Arkadiusz Padniewski, Skarbnik – Krzysztof Biskup, Sekretarz – Grażyna Cicha, Członek – Maciej Wawrzyniak, Członek – Marian Konieczny, Członek – Bartłomiej Karski, Członek – Michał Żuchelkowski, który zarazem jest Przewodniczącym Samorządu Zawodniczego. Cieszę się z jednogłośnego poparcia, którego szczerze mówiąc się nie spodziewałem – dziękuję wszystkim zebranym za obdarowanie mnie zaufaniem, gratuluję również wszystkim wybranym i życzę wiele zapału do pracy w tej nowej kadencji.


  


Klubowe pokazy
Artykuł dodany 16 Luty˙ 2008 przez Piotr Witkowski
W dniu 15 lutego w sali IKS Karate odbyły się pokazy sekcji klubu. Zaprezentowały się sekcje początkujących karate i ju jitsu oraz sekcja zawodnicza karate. Pokazy zawierały najbardziej charakterystyczne elementy treningu poszczególnych grup. Zgromadzeni widzowie entuzjastycznie nagradzali brawami adeptów sztuk walki. Bardzo ładnie zaprezentowali się początkujący a zaawansowani, choć to nie zawody dawali z siebie wszystko. Wśród uczestników pokazu było widać duże zaangażowanie, wpłynęły one na wszystkich mobilizująco - były niezłym sprawdzianem trenowanych umiejętności. Przy okazji pokazów instruktorzy klubu zachęcali do podjęcia treningów w poszczególnych sekcjach. Zapisy będą trwały jeszcze do końca tego miesiąca. Więcej zdjęć na stronie inowroclaw.info.pl . Fragmenty pokazu w dziale filmy.









Wielkie gratulacje
Artykuł dodany 13 Luty˙ 2008 przez Piotr Witkowski
Sihan Rudolf Heijne, trener holenderski, z którym od piętnastu lat współpracujemy, będący dla naszego klubu latarnią w karate – do shotokan, został promowany przez swoją organizację narodową na stopień Mistrzowski 8 Dan. Z jego wiedzy i umiejętności przez ostatnie lata korzystała duża część karateków w Polsce – zwłaszcza członkowie klubów z naszego regionu, którzy uczestniczyli w cyklicznie organizowanych przez nasz klub stażach z R. Heijne. To dla nas wielki zaszczyt, że nasza rekomendacja znalazła poparcie. Promocja ta jest naszym wspólnym świętem. Najbliższe spotkanie z mistrzem już w maju – i w jego imieniu zapraszam na staż do Przyjezierza.

  


strony: 1 2 3 4 5